Európai Diáksport napja iskolánkban


A Magyar Diáksport Szövetség több mint 15 éve indította útjára a Európai Diáksport Napját. Idén az esemény fő célja az, hogy az élménysport programokkal a gyerekek életébe újra visszatérjen a rendszeres testmozgás. Az idén 2022.szeptember 30-ra esett az Európai Diáksport Napja. Idei szlogen: „ Irány a zöld” Az EURÓPAI DIÁKSPORT NAPJA alkalmából már hagyomány, hogy ősszel iskolánk apraja, nagyja sportos, játékos délelőttöt tölt el együtt. A tanév elején újra sor került a sportnap megrendezésére a Bükkaranyosi Általános Iskolában. Teret adva a mozgásnak játékos feladatokkal teli sportnapot szerveztünk. Az idei évben a mozgás szeretete mellett a természeti környezetünk tisztaságának fontossága is középpontba került. A napot közös bemelegítéssel kezdtük. Majd megkezdődtek a küzdelmek! Minden csapanál volt csapatinduló, amely plusz pontot ért. A sorversenyekben különböző feladatokat kellett elvégezni. A felső tagozatos gyerekek 2022-es évre tekintettel lefutották a 2022 métert. Az alsó tagozatos gyerekek picit rövidebb távval próbálkoztak ők 500 métert futottak. Természetesen a pedagógusok sem maradtak ki a megmérettetésből. Az izgalmas versenyek mellett focimeccset játszott Bükkaranyos és a DVTK csapata. A nap végén minden csapat oklevelet kapott.