Mezei futás – Diákolimpia

2021.10.11- én Berzék és Sajóhídvég között rendezték meg a Mezei Futás Megyei Körzeti Diákolimpiát.

A Bükkaranyosi Általános Iskolát Lakatos Lilla 4. osztályos tanuló képviselte.

A táv 1500m volt, ahol az erős 30 fős mezőnyben a III. helyezést szerezte meg.

Gratulálunk neki a Diákolimpián nyújtott teljesítményéhez.

Felkészítő tanár: Sutkó Mihály

Október 6.

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc után október 6-án kivégzett honvéd főtisztekre emlékeztek ma az iskolában. A 13 aradi vértanút a harcokban játszott szerepük miatt végezték ki. A megemlékezés műsorát az 5-6 osztály tanulói mutatták be.

Magyar Diáksport Napja

Az idén 2021. szeptember 24-re esett a Magyar Diáksport Napja.
A Magyar Diáksport Szövetség a COVID-időszak után újra mozgásra hívta az iskolákat.

Ebből az alkalomból már hagyomány, hogy ősszel iskolánk apraja,nagyja sportos,játékos délelőttöt tölt el együtt.
Öt csapat mérte össze erejét sorversenyekben, ahol különböző feladatokat kellett elvégezni – kosárlabda,kézilabda,futball,ugrókötél,hullahopp karika segítségével.
A felső tagozatos gyerekek 2021-es évre tekintettel lefutották a 2021 métert.
Az alsó tagozatos gyerekek picit rövidebb távval próbálkoztak, ők 500 métert futottak.
Az izgalmas versenyek mellett focimeccseket is vívtak egymással az osztályok.
A nap végén minden csapat oklevelet kapott.

Íjászverseny

A Diósgyőri Lovagi Tornák terén rendezte meg, 2021.09.18-án, szombaton  a Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző Egyesület válogató íjászversenyét.A versenyen Földesi-Nagy Panka, iskolánk tanulója, “gyermek” kategóriában első helyezést ért el, így indulási jogot nyert a Lövők Viadala VI. terepíjász csapatversenyre, melyet 2021. október 9-én rendeznek majd a Karosi Honfoglalás kori Látogatóközpontban.

X. Tudományfesztivál

2021. szeptember 17- én a 7-8. osztály részt vett a X. Tudományfesztiválon, ami olyan tudományos ismeretterjesztő rendezvény, amely az oktatás és innováció összekapcsolódását élményalapú formában mutatja be.
A robotbemutatón különböző robotok működésével ismerkedtünk meg. Izgalmas csillagászati előadást is láttunk, majd egy szörpautomata működési elvét csodáltuk meg. Ezután a híres, Guinness-rekordot elért mackó kiállítást is megcsodáltuk a Szinvaparkban.

Gyermekműsorok az iskolában

2021.szeptember 7-én 10 órai kezdettel a bükkaranyosi óvodások és
iskolások, Bobó és Karcsi bácsi vidám, zenés, interaktív gyermekműsorának részesei lehettek.

A Babszem Jankó Gyermekszínház előadásában 2021. szeptember 10-én
10 órától, az „Együgyű Misó” című zenés mesejátékát
nézhették meg az óvodás és iskolás gyerekek.

A program a Bükkaranyosi Könyvtári, Információs és Közösségi Hely
szervezésében, a Könyvtár ellátási Szolgáltatási Rendszer keretében, a
II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár támogatásával valósult meg.