“A Föld a barátom”


2020/21-es tanévben került meghirdetésre a Kárpátok Alapítvány jóvoltából „A Föld a barátom” elnevezésű alkotóverseny, melyre az 1-2. osztállyal neveztünk be. Azért választottuk ezt a pályázatot, mert az iskolában nagy hangsúlyt fektetünk a környezeti nevelés fontosságára, jelentőségére. Ebben a pályázatban is ez volt az egyik feltétel, hogy a pályaművek elkészítéséhez természetes anyagokat használjanak fel és a környezetvédelem fontosságát hangsúlyozzák, jelenítsék meg. Land art stílusban készítettük el az alkotást, melyhez a természetben talált terméseket, növényeket, köveket használtunk fel. A vásznat a homokozógödör biztosította. A pályázat két fordulóból áll. Az első forduló eredményesen zárult számunkra. Minden résztvevő diák egy doboz Lego Duplo készletet kapott ajándékba, melyet természetesen haza is vihettek. Az intézmény is jutalomban részesült, hiszen egy Lego Box­-ot kaptunk, mely egy egész legováros felépítéséhez biztosítja az építőelemeket. A pályázat második fordulójára is elküldtük a pályaműveket. Izgatottan várjuk a november közepén lévő eredményhirdetést.