Mézes reggeli

Idén is csatlakoztunk a mézes reggeli kampányhoz, melynek célja, hogy az egészséges táplálkozás jegyében népszerűsítsük a mézfogyasztás jótékony hatásait, megismertesse a gyerekekkel a méhészet jelentőségét.

Facsemeték ültetése

Iskolánk udvarát orgonabokrokkal és egy cseresznye facsemetével tettük gazdagabba. ÖKO iskolánkban a közösségalakító ültetéssel tiszta levegőt, egészséges gyümölcsöt és szép zöld környezetet szeretnénk.

Erdők világnapja

2013 óta ünnepeljük március 21-én az Erdők Nemzetközi Napját az ENSZ Közgyűlés
határozata alapján. Célja: felhívni az emberiség figyelmét az erdők hasznosságára, hiszen
nemcsak az emberek számára fontos, hanem élelmet, élőhelyet biztosít az állatok részére is.
Nem utolsó sorban kiemelt szerepet kap a klímaváltozás okozta káros hatások
csökkentésében.

Fedezd fel az erdőt az erdészekkel!

Interaktív foglalkozás és előadás

Föld napja

Szervező: Benedek-Malik Erika pedagógus

Fenntarthatósági témahét

A Fenntarthatósági Témahét keretében újrahasznosított óriás társasjátékot készítettek tanulóink, melyet ki is próbáltak.

Segítő pedagógusok: Szabó Éva Lilla és Szabó-Pap Zsolt

Érdekes kémiai kísérletek

Érdekes kémiai kísérleteknek lehettünk szemtanúi Erika néni és a 7-8.osztály előadásában.

Köszönet Benedek-Malik Erika pedagógusnak!

TeSzedd!-Önkéntesen a tiszta Magyarországért

Madarak és Fák

A Madarak és Fák Napja alkalmából iskolánk csatlakozott a III.Erdei Dalos Találkozóhoz. Az Énekelj az Erdőben! élménynapon az éneklés öröme kapcsolja össze az embereket a természettel.

Köszönet Horváthné Szabó Csilla pedagógusnak a szervezésért!