Üzemlátogatás

2016. november 21-én üzemlátogatásra utaztak a 7-8. osztályos tanulók a DM Energo miskolci telephelyére.
Az üzem belső épületgépészettel foglalkozik. A Kós Károly Építőipari Szakgimnázium és a Fazola Henrik Szakképző Iskola diákjai itt tehetnek szert szakmai gyakorlatra. Az ott tanuló diákok mutatták be a központi víz -és gázszerelés különböző tevékenységeit. Sokat jelentett diákjainknak, hogy olyan tanulókkal beszélhettek, akik ezekben az iskolákban tanulnak. Nagy odafigyeléssel próbálták ki a különböző eszközöket, forrasztottak, vízvezeték csöveket illesztettek egymáshoz.
Hasznosnak tartom az ilyen üzemlátogatásokat, hiszen így betekintést nyerhetnek egy-egy üzem tevékenységébe, s ez segít nekik a megfelelő iskola kiválasztásában.

osztályfőnök