Nap szerinti archívum: 2019.10.08

Író-olvasó találkozó

2019. október 8-án iskolánk egy író-olvasó találkozónak adott otthon, melyet jelenlétével Vig Balázs író, számos sikeres gyermekkönyv szerzője tisztelt meg. Nagy izgalommal és lelkesedéssel vártuk őt, hiszen Puszirablók című könyvével már megismerkedtünk, s annak alapján remek időtöltés ígérkezett. Nem is csalódtunk, mindannyiunkat magával ragadott az egyszerre humoros, másrészről mozgásos előadás, melynek szerves részei lehettünk. Ezúton is szeretnénk neki megköszönni az értékes időt, melyet velünk töltött és reméljük, ha ideje engedi, még találkozhatunk vele máskor is.

Pályaválasztási szülői értekezlet

Nyolcadikos tanulóink pályaválasztás előtt állnak. Ennek megkönnyítése érdekében a Pedagógiai Intézet munkatársa ellátogatott intézményünkbe. A tanulóknak ismertette a továbbtanulási lehetőségeket, majd tesztet töltöttek ki a gyerekek. A foglalkozás után szülői értekezlet keretében a szülőknek is tájékoztatást adott a középfokú intézményekről, a felvételi eljárás menetéről. A teszt eredményei alapján tanácsokat adott az érdeklődő szülőknek gyermekükkel kapcsolatban. A tájékoztató és az azt követő beszélgetés elősegítette tanulóink számára a megfelelő iskolaválasztást.