Nap szerinti archívum: 2019.04.09

KRESZ verseny

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Balesetmegelőzési Bizottság Közlekedésrendészeti Osztálya 2019. április 4-én rendezte meg a “Ki a mester két keréken?” elnevezésű vetélkedőjét.
A versenyen 8 iskola 53 tanulója vett részt. Iskolánkat Pásztor Levente 6. osztályos tanuló és Üveges Boldizsár 5. osztályos tanuló képviselte. A verseny KRESZ elméleti feladatsorból és kerékpáros ügyességi feladatból állt.

Iskolába csalogató!

A tavaszi zsongás és a húsvéti előkészületek izgalmában töltöttek az iskolában egy délelőttöt a nagycsoportos óvodások. A foglalkozás kezdetén beszélgettünk a húsvéti előkészületekről, népszokásokról, locsolkodásról, tojásfestésről. Az ügyes kezek húsvéti nyuszi és csibe hűtőmágnest készítettek az első és másodikos diákok segítségével.

HAPPY-hét

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet HAPPY-hét elnevezésű vízfogyasztást népszerűsítő programot hirdetett.

Iskolánk is csatlakozott a felhíváshoz. Tanulóink rajzot készítettek, melynek témája: Víz nélkül nincs élet! A dalátírás kategóriájában is indultunk, melynek lényege egy ismert dal szövegének átírtása, hogya az a víz fogyasztását népszerűsítse.