Nap szerinti archívum: 2019.03.21

Dinók földjén

Iskolánk tanulói a miskolci Herman Ottó Múzeum Dinók Földjén című kiállítására látogattak el. A kiállítás 185 millió évről nyújt áttekintést. A tárlat nemcsak a dinoszauruszokat mutatta be, hanem a velük élő állatokat, növényeket, földtörténeti folyamatokat, amelyek meghatározták az akkori élővilágot. A tanulók ámulva nézték a hatalmas állatok csontvázait, modelljeit. Érdeklődéssel próbálták ki a különböző játékokat. A kis mozi szobában filmet nézhettek a dinók világáról. A kiállítás élményalapú, szórakoztató, de ugyanakkor tudományosan hiteles volt számukra.

Gergely Éva rajzpályázat

Sajóvámoson a Gergely Éva emlékére megrendezett rajzpályázat témája idén “A vízi világ titkai” volt. A mi iskolánkból 2 tanuló is szép eredménnyel végzett: Lakatos Félix Gergő II., Ónodi Laura I. helyezést ért el a 3.-4. osztályos kategóriában.